יצחק ויסמן – פיסול וירטואלי | ראובן גפני - פיסול בברזל


יצחק ויסמן – פיסול וירטואלי | ראובן גפני - פיסול בברזל

28.6.2014 – 30.5.2014

אירוע פתיחה חגיגי יתקיים ביום ו' 30.5.2014 בשעה 12.00


מגדל משה אביב, רח' זבוטינסקי 7 רמת גן (צומת עלית)האמן יצחק ויסמן יוצר בפיסול וירטואלי ומומחה ליצירת תכנים לתמונות לנטיקולריות בכל האפקטים.

הפסל הוירטואלי אינו קיים במציאות הפיזית, אך ניתן לצלם אותו (באופן וירטואלי) מזוויות שונות. מתמונות אלה ניתן ליצור תמונת תלת-מימד המציגה את הפסל עם מימד העומק. בתערוכה מוצג צילום תלת-מימד של הכותל, ותמונת הנפשה שלקוחה מסרטון Time Lapse.

הטכניקה הלנטיקולרית היא מדיום המאפשר להציג אפקטים חזותיים מיוחדים: תלת-מימד, הנפשה ותמונות מתחלפות. באפקט התלת-מימד ניתן להציג תמונה בעלת מימד עומק.

תמונה כזאת היא למעשה פסל וירטואלי הניתן לתלייה על קיר. באפקט ההנפשה מוצג בתמונה קליפ וידאו קצר, שניתן לחזות בו על ידי הזזת הראש מצד לצד בעת ההתבוננות בתמונה. תמונה מתחלפת היא תמונה שמציגה הדמיה משתנה בהתאם לזווית הראייה.

האמן ראובן גפני נולד ב 1946- בקנדה, בגיל 5 עלה עם אמו ואחיו לישראל.

את השרות הצבאי עשה בצנחנים, במהלך תקופה זו יצר את יצירת 50 הפסלים עם היוצר אהוד מנור – ”בן יפה נולד“ תערוכה שהוצגה במקומות שונים ברחבי הארץ.
לאחר שעבד בכל מגוון עבודות הקיבוץ, החליט בגיל 40 לעשות הסבה מקצועית וללכת ללמוד אומנות, פיסול ועבודה בחימר.

מאז כ- 30 שנה עובד ויוצר בברונזה, חימר וברזל.
הקים כ- 40 ככרות של פיסול סביבתי ברחבי הארץ: נגנים, ספורטאים ובעלי חיים. המוכרות שביניהן כיכר התזמורת בק. מוצקין, כיכר הרקפות בנס ציונה, כיכר הנגנים בנתניה ופסל של 40 מ' בכניסה לפ"ת עיר המושבות ועוד.
התמחה בעבודות יודאיקה, הוויה ארץ ישראלית, עיטורי קיר ועיצוב קירות.

יצחק ויסמן וסטודיו Pop3DArt אשר ייצר את התמונות המוצגות בתערוכה מתמחה בהדפסת תמונות לנטיקולריות בגדלים ואפקטים שונים. www.pop3dart.co.il

ראובן גפני הקים גלריה מרשימה בתל אביב-יפו, בבנין טורקי עתיק בן 250 שנה בכניסה ליפו, ברחוב רזיאל 2 פינת שד' ירושלים שם מוצגות היום מרבית עבודותיו.
http://www.reuvengafni.com/

התערוכה פתוחה לקהל כל יום | חניה חינם בבניין באירוע פתיחת התערוכה
לפרטים נוספים : יצחק 050-5828823, www.pop3dart.co.il | ראובן 052-2484330, www.reuvengafni.com

תגובות